سیستم بلندگو ۷.۱ چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از محصولات سونی سیستم بلندگو ۷.۱ می باشد از مهمترین ویژگی های سیستم بلندگو ۷.۱ استفاده برای پروژه های حرفه ای و دقیق است. وجود دقت بالا و بلندگوهای بیشتر از دیگر ویژگی های سیستم بلندگو ۷.۱ می باشد. اگر شما هم می خواهید در خصوص مشخصات این سیستم اطلاعاتی به دست آورید بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

سیستم بلندگو ۷.۱ و مشخصات فنی آن

یکی از سیستم های صوتی شرکت سونی سیستم بلندگو ۷.۱ می باشد که به طور کلی می توان گفت این سیستم ۸ خروجی صدا داشته که هر کدام از آنها یک کانال صوتی به شمار می آورد. در حقیقت می توان گفت این سیستم صوتی به گونه‌ ای است که عدد هفت آن نشان دهنده عدد اسپیکر بوده و عدد یک آن نشان دهنده یک ساب ووفر می باشد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا در این سیستم صوتی تنها یک ساب ووفر وجود دارد. به طور کلی باید بدانید ساب ووفر بخش بسیار کوچکی از محدوده صوتی بوده که تنها یک عدد برای آن کفایت می کند.

در این سیستم دو عدد اسپیکر استریو در دو سمت چپ و راست و یک صدای اصلی در جلوی سینما خانگی قرار می گیرد. همچنین دو اسپیکر استریو چپ و راست در پشت سر جهت صداهای پشت صحنه و جزئیات تهیه شده است. یک اسپیکر مرکزی نیز صدای خواننده یا بازیگر را از جلو در اختیار شما قرار می دهد. دو اسپیکر دیگر نیز به عنوان چپ و راست اتاق موجود بوده که تنها تفاوت سیستم صوتی ۷.۱ نسبت به سیستم بلندگو ۵.۱ می باشد و در بقیه موارد این دو سیستم شبیه به هم هستند.

سیستم بلندگو ۷.۱

کاربرد این سیستم صوتی

با وجود این که در سیستم صوتی ۵.۱ تقریبا می توان گفت تمامی جزئیات پوشش داده می شود شاید بسیاری از افراد از این سیستم صوتی استفاده کنند اما دقت کنید که اگر بخواهید جهت پروژه های حرفه ای و دقیق از سیستم صوتی استفاده کنید، ما به شما سیستم بلندگو ۷.۱ سونی را پیشنهاد می کنیم، زیرا با وجود دقت بالا و بلندگو های بیشتری که این سیستم دارد طبیعتا دقت کار بالاتر خواهد رفت.

سیستم بلندگو ۷.۱

اهمیت استفاده از این سیستم صوتی

حال پس از این که با اجزا بلندگو ۷.۱ آشنا شدید لازم است که به طور کلی سیستم صوتی را نیز بشناسید. توجه داشته باشید سیستم صوتی در تلویزیون ها و سینمای خانگی جزو بخش های بسیار مهم به شمار رفته زیرا داشتن یک سیستم صوتی مناسب در منازل موجب می شود تا شما از دیدن فیلم و تماشای تصاویر مختلف لذت دو چندان ببرید. به طور کلی همانطور که تلویزیون ها مدل های مختلفی دارند این سیستم ها نیز در انواع مختلفی تولید شده و دارای بخش های متفاوتی هستند. می‌توان گفت سیستم صوتی سوراند ۵.۱ یا ۷.۱ جزو پرکاربردترین سیستم های صوتی بوده که طبیعتاً با اصطلاح آن زیاد آشنا شده اید.

شاید بسیاری از افراد بگویند که استفاده از بلندگو های معمولی نیز برای پخش صدا می تواند مناسب باشد اما از آنجایی که در یک موزیک و آهنگ صدای خواننده یک کانال صوتی جدا و صدای دوب ذوب یک کانال و صدای موزیک کانال دیگر است پس طبیعتاً اگر از سیستم های صوتی پیشرفته که در حال حاضر در بازار موجود است استفاده شود شما می توانید از هر بلندگو کانال خاص صوتی را شنیده که برای تان جذابیت زیادی خواهد داشت. در صورتی که هر کدام از این کانال ها به درستی دریافت نشود طیف صدا شنیده نمی شود.

سیستم بلندگو ۷.۱

آرایش سیستم بلندگو ۷.۱ و نحوه سیم کشی آن

هنگامی که شما با کارایی سیستم بلندگو ۷.۱ آشنا شدید و اقدام به خرید آن نمودید لازم است با نحوه آرایش این سیستم آشنا شوید. توجه کنید که باید در سیستم صوتی ۷.۱ پنج بلندگو اول در اطراف تلویزیون جایگذاری شود سپس می توانید دو بلندگو را با فاصله از هم در پشت سر خود قرار داده که این کار به شما کمک می‌ کند صدای پخش شده بهتر به گوش تان برسد. برای این کار می‌توانید بلندگو های پشت را نزدیک به هم و کنار دیوار قرار دهید. این روش چیدن سیستم صوتی به شما کمک می کند تا توزیع صدا به بهترین روش انجام شده و از داشتن این سیستم صوتی لذت ببرید.

سیستم بلندگو ۷.۱

در خصوص سیم کشی سیستم بلندگو ۷.۱ لازم است توجه داشته باشید هنگامی که شما بلندگو ها را در اتاق و در جای خودشان قرار دادید حالا وقت متصل کردن آنها به هم می رسد. شما می توانید متناسب با سلیقه خود این بلندگو ها را در بر روی زمین گذاشته یا روی دیوار در محل مناسبی نصب کنید. البته در هنگام جاگذاری باید جای کافی جهت سیم کشی اصلی کنار بگذارید تا با مشکل رو به رو نشوید.

برای اطلاعات بیشتر راجع به این تکنولوژی در سیستم های صوتی و خرید و نحوه سفارش ساندبار های سونی می‌توانید با کارشناسان فروش ما در خانه سونی تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.