نحوه نگهداری و کاربرد تلویزیون های سونی

ابعاد اندازه تلویزیون سونی

در این مقاله از سری مقالات خانه سونی می خواهیم شما را با نحوه نگهداری و کاربرد تلویزیون های 55 اینچ سونی آشنا نماییم. علاوه بر اینکه همراه تلویزیون های سونی 55 اینچ دفترچه راهنمایی برای استفاده صحیح و طرز نگهداری از تلویزیون  قرار داده شده است ولی ما توصیه های بیشتری را در اختیار شما قرار می دهیم .

اشخاصی که تا به حال از شرکت سونی لوازم خانگی و یا تلویزیون خریداری نموده اند راجع به نحوه نگهداری و کاربرد تلویزیون های 55 اینچ سونی از ما سوالاتی پرسیده اند. کاربردی ترین نکاتی که شرکت به خریداران عزیز راجع به نگهداری درست تلویزیون های سونی یادآور شده است، مواردی است که در زیر به بیان آنها پرداخته ایم تا شما عزیزان نیز با رعایت آنها بتوانید از کیفیت و طول عمر محصولات سونی خود بهره ببرید .

قرار ندادن تلویزیون در حالت استند بای و خاموش کردن کامل تلویزیون 

وقتی شما دستگاه خود را در حالت استند بای یا حالت خاموشی موقت قرار می دهید هنوز برخی از قسمت های تلویزیون فعالیت می کنند و این ممکن است آسیب و صدمات جبران ناپذیری به تلویزیون و دستگاه شما وارد نماید، پس توصیه می شود دستگاه های خود را کاملا خاموش کنید .

هر دستگاهی فرقی نمی کند محصول کدام شرکت و برند باشد در فواصل زمانی متفاوت احتیاج به استراحت دارد تا قطعات درونی دستگاه خنک شوند و در دستگاه های شرکت سونی میانگین استراحت دستگاه های تلویزیون 10 تا 15 دقیقه بعد از هر 2 یا 3 ساعت فعالیت آن دستگاه می باشد .

شرکت سونی با استفاده از طراحی های منحصر به فرد خود توانسته جلوه خاصی به دکوراسیون منزل شما دهد با ساختار ال ای دی تلویزیون ها وقاب ظریفش که حداقل حاشیه را به ارائه می دهد و با توجه به این نکته که می تواند با این روش تمام تمرکز ببیننده را به سمت صفحه نمایش گر بکشاند پس حساسیت در نگهداری آن بالا می رود، مخصوصا در حالتی که مدل صفحه نمایشگر این تلویزیون تخت نیز می باشد.

همانطور که قبلا از ظرافت صفحه های نمایشگر تلویزیون های سونی برای شما گفتیم در صورتی که مراقبت های لازم در خصوص این دستگاه ها توسط شما انجام نگیرد یا بی دقتی در این مورد رخ دهد، می توانید به صفحه نمایشگر و کیفیت و رنگ و شفافیت تلویزیون خود آسیب وارد کنید. در نتیجه توصیه می شود در هنگام تمیز کردن صفحه نمایشگر تلویزیون های 55 اینچ سونی خود نهایت دقت را به عمل بیاورید و حتی المقدور با دستمال هایی که خود شرکت برای نظافت دستگاه در نظر گرفته اند این کار را انجام دهید.

چگونه صفحه نمایشگر تلویزیون های سونی 55 اینچ را تمیز کنیم ؟

تمیز کردن تلویزیون سونی

اول از همه باید متذکر شویم که اسپری تمیز کننده صفحه نمایشگر خود را به هیچ عنوان روی سطح نمایشگر مستقیما اسپری نکنید : زیرا باعث آسیب جدی به صفحه نمایشگر و حتی تداخل رنگی در صفحه نمایشگر شما می گردد. یکی از نمونه های گزارش شده عدم مراقبت راجع به اسپری کردن محلول تمیز کننده روی سطح نمایشگر، پیدا شدن لکه های سیاه در گوشه های تصویر تلویزیون های 55 اینچ سونی می باشد .

توصیه دیگر راجع به نوع محلول پاک کننده صفحه نمایشگر است ، که این سوال برای مخاطب ما در خانه سونی مطرح می شود که چه چیزی برای پاک کردن  نظافت صفحه نمایشگر تلویزیو ن های سونی 55 اینچ مناسب تر است. باید راجع به این مورد متذکر شویم که به هیچ عنوان از محلول های الکلی یا آمونیاکی برا ی تمیز کردن تلویزیون های خود استفاده نکنید و از محلول های ساده برای نظافت صفحه نمایش استفاده نمایید .

شاید تصور کنید هر پارچه یا دستمالی برای تمیز کردن صفحه نمایشگر استفاده شود مشکلی ندارد !؟ اما به خاطر ظرافت زیاد و حساس بودن تلویزیون های سونی 55 اینچ می توان گفت حتی انتخاب نوع دستمال هم ممکن است به صفحه نمایشگر شما آسیب وارد نماید و در نتیجه توصیه می شود در انتخاب دستمال های پاک کننده خود دقت نمایید .

به طور مثال می توان گفت از دستمال های کاغذی آشپزخانه به هیچ عنوان برای پاک کردن صفحه نمایشگر تلویزیون های سونی نمی توانید بهره ببرید زیرا این نوع دستمال ها به خاطر داشتن حالت سمباده ای و زبر بودن باعث آسیب رساندن به صفحه نمایشگر و ساییده شدن و ایجاد صدمات جبران ناپذیر به آن خواهند شد. از دیگر روش های افزایش طول عمر دستگاه های تلویزیون سونی می توان درباره محل قرار گیری این دستگاه گفت که نباید زیاد سرد یا گرم باشد .

نکات مهم امنیتی در نحوه نگهداری تلویزیون سونی شما

گیرنده شما نباید در معرض رطوبت قرار داده شود و باید از دستگاه‌های حرارتی، رادیاتورها و نور آفتاب فاصله داشته باشد. در صورت گرم بودن بیش از اندازه محل قرار گیری دستگاه تلویزیون قطعات داخلی دستگاه آسیب پذیری بیشتری پیدا می کنند. سعی کنید تلویزیون را در محفظه بسته قرار ندهید تا گردش هوا در اطراف گیرنده اتفاق بیفتد و تلویزیون بیش از اندازه داغ نشود. دقت کنید محل قرار گرفتن تلویزیون تعادل داشته باشد و ناگهان در اثر سهل انگاری باعث سقوط تلویزیون و خسارات جبران ناپذیر نشود.

از قرار دادن اشیا اضافه مانند گلدان، لیوان آب و یا هر شی دیگر در کنار تلویزیون جدا خودداری نمایید . در صورت ریختن آب روی تلویزیون حتی چند قطره، سریعا با دستمال مناسب آن را پاک کنید تا قبل از اینکه درون تلویزیون نفوذ کند و باعث جرقه های الکتریکی و یا سوختگی شود. به‌هنگام رعد و برق، حتماً دو شاخه تلویزیون را از برق بکشید و اگر قصد دارید از منزل خارج شوید و هوا ابری به‌نظر می‌آید، بهتر است حتماً این کار را انجام دهید. همچنین به جهت احتیاط بیشتر، از تلویزیون استفاده نکنید و برای ایمنی بیشتر، سیم آنتن آن را نیز قطع نمائید .

این موارد از تذکراتی است که در ابتدا بی اهمیت به حساب می آیند ولی اگر رعایت نشوند، کالایی را که شاید در این شرایط اقتصادی به سختی خریداری شده است به راحتی از دست خواهید داد. با توجه به وضع تاسف بار برق و نوساناتی که وجود دارد، استفاده از یک محافظ و ترانس خودکار با ولتاژ مناسب، برای عمر بیشتر دستگاه ضروری است؛ پس حتما در رعایت این نکته نیز توجه لازم را بنمایید .

در ادامه نحوه نگهداری و کاربرد تلویزیون های 55 اینچ سونی

کاربرد تلویزیون سونی

شدیدا از صفحه نمایشگر تلویزیون خود مراقبت کنید زیرا در هر ضربه که به تلویزیون وارد می شود ، یکی از لامپ های صفحه نمایشگر می سوزد یا از بین می رود و صفحه نمایشگر پیکسل پیکسل می شود. برای دسترسی سریع  شما به  امکانات تلویزیون های سونی روی ریموت کنترل خود دکمه های متعدد تعبیه شده است تا شما به راحتی بتوانید به امکانات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید. سعی کنید ریموت کنترل را در دسترس  کودکان  خود قرار ندهید و از آن مراقبت کنید ، زیرا در اثر پرتاب آن و یا برخورد به اجسام سخت و یا خیس شدن کارایی خود را از دست می دهند .

شاید هیچوقت فکر نمی کردید که بالا بردن نور صفحه نمایشگر باعث می شوید عمر دستگاه شما کم شود و علاوه بر آن قبض برق بیشتری برای شما بیاید در نتیجه از نور متوسط صفحه نمایشگر بهره ببرید و عمر دستگاه تلویزیون خود را افزایش دهید. به هیچ عنوان دستگاه تلویزیون خود را به طور دایم روشن نگذارید و اگر به هر دلیلی مجبور به این کار شدید، صفحه مشکی روی نمایشگر خود قرار دهید؛ زیرا تصویر اگر مشکی نباشد روی نمایشگر هک خواهد شد .

محل قرار گرفتن تلویزیون و تاثیر آن در عمر تلویزیون

سعی کنید محل قرار گرفتن تلویزیون خود را تنظیم کنید و در مکانی که نور مستقیم خورشید می تابد قرار ندهید زیرا باعث انعکاس نور خورشید می شود. برخی ها بر این باورند که عمر مفید یک تلویزیون مدت زمانی است که این دستگاه از نظر فیزیکی سالم است و قطعات آن همچنان جوابگو باشند.

اما عمر مفید با عمر فیزیکی متفاوت است و در واقع عمر مفید یک تلویزیون مدت زمانی است که تلویزیون شما نور ۱۰۰٪ خود را به ۵۰٪ کاهش دهد. یعنی نور نمایشگر آن به نصف برسد در این صورت است که عمر مفید دستگاه شما کاهش پیدا کرده است.
این بدان معناست که هنگامی که تلویزیون شما نور خود را به میزان نصف از دست می‌دهد عمر مفید خود را گذرانده است. در این صورت شما هنوز می توانید از تلویزیونی که عمر مفید خود را از دست داده است استفاده کنید ، اما روشنایی آن کمتر خواهد بود و

طبعا برای بینایی شما مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت و همچنین شما لذتی که از تماشای برنامه مورد علاقه تان با یک تلویزیون نو می برید را مسلما با تلویزیونی که عمر مفید خود را گذرانده است نمی برید. مورد دیگری که در پنل های جدید مشاهده می‌شود این است که دستگاه ها پس از عمر مفید خود باز هم به خوبی عمل می‌کنند، البته نه به خوبی روز اول خود، اما این موضوع به طور معمول در محصولات با کیفیت قابل مشاهده نیست .

خانه سونی؛ نمایندگی فروش تلویزیون های اصل سونی

امیدواریم توانسته باشیم با این مقاله کمک قابل توجهی در زمینه نحوه نگهداری و کاربرد تلویزیون های 55  اینچ سونی به شما بنماییم. برای دریافت مشاوره و راهنمایی های بیشتر همچنین اطلاع از قیمت تلویزیون های سونی می توانید به سایت خانه سونی مراجعه نمایید و یا با تماس با کارشناسان ما در خانه سونی اطلاعات و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید .

مقالات مرتبط

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.