چگونه می‌توان تلویزیون سونی را آپدیت کرد؟

آپدیت تلویزیون سونی

تمامی دستگاه‌های هوشمند قابلیت بروزرسانی دارند. بروزرسانی این دستگاه‌ها، امکانات جدید شرکت سازنده را قابل استفاده می‌کند. تلویزیون‌های هوشمند سونی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در این مقاله ما شما را با آپدیت تلویزیون سونی و بروزرسانی آن آشنا می‌کنیم.

نکات مهم قبل از بروزرسانی کردن تلویزیون سونی

بروزرسانی‌های نرم افزاری تلویزیون باعث می‌شود تا عملکرد آن بهبود یابد و ویژگی‌های جدیدی را به محصول مورد نظر اضافه می‌کند. برای بروزرسانی تلویزیون‌های هوشمند سونی نیاز است تا دستورالعمل‌های بروزرسانی با دقت دنبال شود. رعایت نکردن این دستورالعمل‌ها به احتمال بسیار زیاد روند بروزرسانی را مختل کرده و باعث می‌شود تلویزیون با اشکالات فنی مواجه شده یا نیاز به تعمیر پیدا کند.

نکته مهمی که در طول فرایند بروزرسانی باید به آن توجه شود این است که تلویزیون به هیچ وجه نباید خاموش شود یا از پریز برق جدا شود. نکته دیگری که باید به آن توجه شود این است که هنگام عمل بروزرسانی به جز موارد ذکر شده در دستورالعمل‌ها، هیچ دکمه‌ دیگری نباید فشار داده شود. همچنین قبل از شروع بروزرسانی نیز سیستم عامل، تمامی اعمال دیگر مانند عمل ضبط و سایر موارد باید متوقف شده و حتما از ریموت کنترل اصلی تلویزیون استفاده شود.

بروزرسانی تلویزیون سونی

دو مدل بروزرسانی مختلف در تلویزیون‌های سونی امکان پذیر است: بروزرسانی آنلاین و بروزرسانی آفلاین

بروزرسانی آنلاین سیستم عامل تلویزیون سونی

برای بروزرسانی سیستم عامل تلویزیون‌های سونی به صورت آنلاین، دو روش اصلی وجود دارد که این روش‌ها به صورت خودکار و دستی هستند.

مراحل آپدیت آنلاین سیستم عامل تلویزیون‌های سونی به صورت خودکار

در صورتی که سیستم عامل تلویزیون‌های سونی نیاز به بروزرسانی داشته باشد، هنگام اتصال به اینترنت پیامی تحت عنوان “A Software Update Required”در صفحه نمایش تلویزیون ظاهر خواهد شد. پیام بالا بیانگر این است که تلویزیون نیاز به بروزرسانی دارد. برای آپدیت تلویزیون سونی باید مراحل زیر انجام شود:

• در صورتی که کلمه (Help) در گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش داده شد:

برای آپدیت تلویزیون سونی روی کلمه Help کلیک کنید. پس از ورود به بخش مورد نظر دستورات Customer Support → Software Update را اجرا کنید. پس از ورود به بخش مربوطه باید شبکه (Network) مورد نظر انتخاب شود. در صورتی که هیچ شبکه‌ای در دسترس نبود می‌توان از Skip به معنای عبور از این مرحله استفاده کرد. برای اینکه بروزرسانی انجام شود باید گزینه “Yes to install the update” انتخاب شود.

• در صورتی که کلمه (Help) در گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش داده نشد:

از منوی تلویزیون “Settings” انتخاب شود. پس از ورود به بخش “Settings” گزینه Customer Support، یا Setup و یا Product Support انتخاب شود. پس از ورود به بخش جدید گزینه‌ای تحت عنوان “Software Update” وجود دارد که باید وارد آن شد. در این قسمت نیز نیاز است که شبکه (Network) مورد نظر انتخاب شود و در صورتی که شبکه‌ای در دسترس نبود باز هم می‌توان این مرحله را Skip کرد. در آخر نیز برای نصب به روزرسانی مورد نظر باید “Yes to install the update” انتخاب شود.

همچنین در برخی موارد ممکن است گزینه “Software Update” در فهرستی که نمایش داده می‌شود، موجود نباشد. دلیل این موضوع این است که در برخی از تلویزیون‌های قدیمی قابلیت جستجوی بروزرسانی نرم افزار وجود ندارد. برای حل این مشکل ممکن است در این تلویزیون‌ها گزینه‌ای برای دریافت بروزرسانی خودکار سیستم عامل وجود داشته باشد. در صورت موجود بودن این گزینه آن را فعال کنید تا هنگامی که تلویزیون در حالت استندبای است، بروزرسانی‌ها بصورت خودکار جستجو شده و بارگیری شود. پس از آن تنها نیاز است که پس از اتمام بارگیری، بروزرسانی‌ها روی تلویزیون نصب شود.

آپدیت آنلاین سیستم عامل تلویزیون سونی به صورت دستی

برای اینکه بروزرسانی سیستم عامل در تلویزیون‌های شرکت سونی در یافت شوند باید اطمینان حاصل شود که در تنظیمات، دانلود نرم افزار به صورت خودکار فعال باشد. با فعال بودن این گزینه، به محض اینکه بروزرسانی برای تلویزیون در دسترس باشد، تلویزیون به صورت خودکار شروع به بروزرسانی کند. حال اگر این تنظیمات غیرفعال باشد، مجبورید بروزرسانی را بصورت دستی انجام دهید. برای اینکار در ابتدا دکمه home از ریموت کنترل تلویزیون را فشار دهید.

سپس در تنظیمات دکمه help را انتخاب کنید و در منوی help گزینه “System software update” انتخاب کنید. برای شروع بروزرسانی نیاز است تا تنظیمات دانلود خودکار سیستم عامل از حالت OFF به ON تغییر کند. در این حالت تلویزیون بررسی برای بروزرسانی را آغاز کرده و در صورتی که بروزرسانی جدیدی در دسترس باشد، تلویزیون شروع به بروزرسانی سیستم عامل خواهد کرد.

نکته بسیار مهم در آپدیت تلویزیون سونی به صورت دستی این است که کاربر در ابتدا باید با سیاست حفظ حریم خصوصی سونی، به منظور دریافت دانلود نرم افزار موافقت کند. این موضوع حتی در صورتی که دانلود خودکار سیستم عامل، روی گزینه ON تنظیم شده باشد هم باید انجام شود، در غیر این صورت بروزرسانی نرم افزار را از طریق اینترنت دریافت نخواهد کرد. برای انجام این کار مراحل زیر باید انجام شود:

ابتدا از طریق دکمه home که روی ریموت کنترل تلویزیون است، وارد تنظیمات شوید و سپس وارد قسمت help شوید. پس از روی privacy setting کلیک کنید و با سیاست‌های آن موافقت کنید، فشردن دکمه Accept یا Agree به معنای موافقت با سیاست‌های حریم خصوصی سونی است.

آپدیت آفلاین سیستم عامل تلویزیون سونی

بروزرسانی آفلاین فقط در مدل‌هایی با قابلیت بروزرسانی نرم افزار توسط USB امکان پذیر است. شما با کمک کارشناسان فنی و خبره خانه سونی می‌توانید از نحوه آپدیت تلویزیون سونی و بروزرسانی سیستم عامل آن مطلع و با خبر شوید.

مقالات مرتبط

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.