معرفی تلویزیون سه بعدی 4K سونی

معرفی تلویزیون سه بعدی 4K سونی

تماشای فیلم های 3D یا بازی کردن در تلویزیون سه بعدی 4K سونی ، یکی از هیجان انگیز ترین تجریباتی است که یک کاربر خانگی می تواند داشته باشد. قیمت تلویزیون سونی 4k با توجه به ویژگی های آن متفاوت است.

لذت تماشای تصاویر برجسته، به گونه ای که گویی از قاب تلویزیون خارج شده اند، به همراه صدای فراگیر و شفاف موسیقی و نمایش جزئیات تصویر در نمایشگر تلویزیون 4K سونی، قطعا به خاطره ای به یادماندنی تبدیل خواهد شد.

سونی یکی از برترین سازندگان تلویزیون های سه بعدی است و تاکنون مدل های سه بعدی متنوعی با اندازه های گوناگون را روانه بازار کرده است. البته تولید تلویزیون های سه بعدی، در سالهای اخیر کاهش یافته و تعدادی از تولیدکنندگان تمایلی به تولید این مدل ها ندارند.

اما بدون شک، قابلیت نمایش تصاویر سه بعدی، طرفداران  بازی و فیلم های 3D را به سمت خرید مدلهای تلویزیون سه بعدی، سوق می دهد. تماشای تصاویر سه بعدی، همچنان یکی از جذاب ترین تجربیاتی است که کاربران خانگی می توانند از آن بهره مند شوند.

تلویزیون های سه بعدی چگونه کار می کنند؟

تلویزیون های سه بعدی چگونه کار می کنند؟

مبنای کار همه تلویزیون های سه بعدی، بر اساس نمایش دو تصویر متفاوت به چمشان کاربر است. هنگامی که هریک از چشمان شما، یک تصویر متفاوت را می بیند (با مقدار اندکی تفاوت در نور یا رنگ) این توهم ایجاد می شود که منظره پیش روی شما، به صورت برجسته، عمق دار و سه بعدی نمایش داده می شود. در واقع کار سیستم های پخش سه بعدی، ایجاد خطای دید و توهم بصری است.

عینک سه بعدی قرمز و آبی یا Anaglyph

عینک سه بعدی قرمز و آبی یا Anaglyph

عینک های آبی و قرمزی که همه ما دیده ایم، نیز از همین روش استفاده می کنند. این عینک های قدیمی که به آناگلیف (anaglyph) معروف هستند، نور قرمز را برای یک چشم و نور آبی را برای چشم دیگر فیلتر می کنند. هنگامی که هریک از چشمان تصویری با نور و رنگ متفاوت را از طریق لنزهای عینک می بیند، خطای دید رخ می دهد و مغز تصور میکند که در حال دیدن یک تصویر از دو زاویه متفاوت است. تلاش مغز برای جمع آوری اطلاعات دو تصویر در کنار یکدیگر، تصویر سه بعدی را به نمایش می گذارد. این کاری بود که مغز و سیستم بینایی برای دیدن و دریافت تصاویر سه بعدی انجام می دهند.

اما تلویزیون سه بعدی 4K سونی برای نمایش تصاویر سه بعدی چه می کند؟

همان طور که گفته شد، اساس کار تلویزیون های سه بعدی نمایش دو تصویر متفاوت است. تصاویر عمق دار در تلویزیون سه بعدی، تنها با عینک مخصوص قابل مشاهده هستند.

در صورتی که بخواهید تصاویر سه بعدی را بدون عینک مخصوص تماشا کنید، می بینید که دو تصویر شبیه به هم در نمایشگر دیده می شود، این دو تصویر کمی اختلاف زاویه و مقداری همپوشانی دارند. در حالت عادی و بدون عینک سه بعدی، این دو تصویر بسیار آشفته و مبهم به نظر می رسند. اما هنگامی که عینک مخصوص را به چشم بزنید، مغز می تواند به کمک عملکرد عینک، هریک از تصاویر را برای یک چشم نمایش دهد و مجموع دید دو چشم را به عنوان یک تصویر عمق دار و سه بعدی با کیفیت بالا و شفاف تصور کند.

 

عینک سه بعدی شاتر فعال یا Active shutter

عینک سه بعدی شاتر فعال یا Active shutter

عینک های آناگلیف قرمز و آبی قدیمی، رنگ و نور تصویر را فیلتر می کردند و از زیبایی تصاویر می کاستند. اما امروزه از عینک های جدید و متفاوتی برای این منظور استفاده می شود.

در این روش از عینک هایی با تکنولوژی شاتر فعال استفاده می شود. در این روش، هر یک  از دو لنز عینک، به طور متناوب، تصویر را برای چشم خاموش یا کم نور میکند. به این صورت که تصویر برای چشم راست غیرفعال می شود، سپس برای چشم چپ غیر فعال می شود. این فرآیند به طور متناوب و بسیار پرسرعت تکرار می شود، به گونه ای که عمل خاموش و روشن شدن تصویر برای چشم، قابل تشخیص نیست. به این صورت تلویزیون، با کمک عینک سه بعدی مخصوص و تکنولوژی اکتیوشاتر،  توهم تصویر سه بعدی را برای کاربر به وجود می آورد.

گفتنی است تکنولوژی عینک های اکتیوشاتر، تنها با تلویزیون هایی با نرخ ریفرش 120 هرتز به بالا، قابل استفاده هستند. نرخ ریفرش 120 هرتز به معنی این است که تصویر در هر ثانیه 120 بار نوسازی شود. طبیعتا نرخ نوسازی یا ریفرش بالاتر، باعث مشاهده تصاویری با حرکات نرم و روان تر می شوند.

عینک های شاترفعال از طریق گیرنده خود، دستور خاموش و روشن کردن تصاویر را از فرستنده مادون قرمز تلویزیون دریافت می کنند.

یک توضیح کوتاه در مورد شاتر:

همان طور که احتمالا می دانید، شاتر یکی از اجزای دوربین عکاسی است. در گذشته و زمانی که عکاسی دیجیتال مرسوم نبود، شاتر به شکل یک دریچه یا پرده متحرک، جلوی لنز قرار گرفته بود. هنگامی که با فشردن دکمه، دریچه شاتر در کسری از ثانیه باز می شد، نوری که از لنز عبور می کرد، از دریچه رد می شد و روی فیلم نقش می بست (در واقع عکس به این روش روی فیلم ثبت میشد. ) البته امروزه دیگر از فیلم و نگاتیو برای عکاسی استفاده نمی شود و تصاویر پس از عبور از لنز، به حسگر دیجیتال می رسد و تصویر دیجیتال را ثبت می کند.

 

معرفی تلویزیون سه بعدی 4K سونی

سونی یکی از برترین تولید کنندگان تلویزیون های سه بعدی در سراسر جهان است. تلویزیون سه بعدی سونی در اندازه های گوناگون قابل تهیه می باشند و فرمول خاصی برای انتخاب اندازه تلویزیون وجود ندارد. برای سالن های کوچک و متوسط بهتر است از تلویزیون های 55 و 50 اینچی استفاده شود. اما برای فضاهای بزرگ تر می توان از اندازه های 65، 75 و حتی 85 اینچی استفاده نمود. هرچند، انتخاب اندازه تلویزیون، بیش از هرعامل دیگر وابسته به سلیقه شخصی است.

 

تلویزیون سونی مدل   KD-65X8500B BRAVIA Series 4K LED

تلویزیون سونی مدل   KD-65X8500B BRAVIA Series 4K LED

این تلویزیون LED سونی با سایز 65 اینچی و طراحی زیبا و ظریف فریم خود، زینت دهنده خوبی برای اتاق نشیمن شماست.

سونی براویا 65X8500B  تصاویر را با کیفیت 4K پخش می کند. با توجه به اندازه نسبتا بزرگ و 65 اینچی صفحه نمایش، مشاهده کانال های تلویزیونی با کیفیت استاندارد، کمی نگران کننده به نظر می رسد، اما سونی این مشکل را با تکنولوژی ارتقای تصاویر برطرف کرده است. این براویای سونی می تواند تصاویری با کیفیت های پایین تر از 4K  را، ارتقای کیفیت داده و برای پخش در نمایشگر 65 اینچی و 4K خود، متناسب می کند.

تکنولوژی HDR به کار رفته در این تلویزیون سه بعدی 4K سونی، موجب می شود تا تصویری با تاریکی و روشنی های دقیق و جزئیات ظریف را تماشا کنید.

اما قابلیت نمایش تصاویر سه بعدی و وجود سیستم صوتی قدرتمند چهارکاناله، از هیجان انگیزترین ویژگی های این تلویزیون هستند و این امکان را فراهم می کنند تا یک سینمای خانگی سه بعدی واقعی را با صدایی شفاف، فراگیر و قوی تجربه کنید.

سیستم عامل هوشمند اندروید، وجود گیرنده داخلی قابلیت تبدیل تصاویر معمولی به سه بعدی و وجود درگاه های ارتباطی کامل و مجهز از دیگر ویژگی های این تلویزیون سه بعدی 4K سونی است.

 

تلویزیون سونی مدل KD-79X9000B BRAVIA Series 4K LED

تلویزیون سونی مدل KD-79X9000B BRAVIA Series 4K LED

این مدل سونی براویا با اندازه 79 اینچی، تلویزیونی بزرگ به حساب می آید و بیشتر مناسب فضاها و سالن های وسیع است. البته افرادی که به تجربه تصویر فراگیر یا غوطه ور شدن در تصویر  علاقه مند هستند و هنگام تماشای تلویزیون، فاصله کمی از آن دارند، می توانند از چنین سایزهای بزرگی در اتاق های کوچک تر نیز استفاده کنند.

کیفیت پخش تصاویر در این مدل، اولترا اچ دی یا 4K بوده و با بهره مندی از تکنولوژی HDR و قابلیت ارتقای کیفیت تصویر کم کیفیت تر، امکان تماشای تصاویری شفاف، با کنتراست بالا و جزئیات دقیق و رنگ هایی زنده و طبیعی را برای شما فراهم می کند.

این براویای 79 اینچی برای نمایش تصاویر سه بعدی از تکنولوژی Active استفاده می کند.

سیستم صوتی این محصول سونی، از چهار کانال 25 واتی تشکیل شده است که صدایی بسیار قدرتمند را به گوش کاربر می رساند.

وجود گیرنده دیجیتال داخلی، تجهیز به درگاه ها و اتصالات متنوع و کامل، سیستم عامل هوشمند و پردازنده دوهسته ای، از دیگر ویژگی های این تلویزیون سه بعدی 4K سونی است.

 

خانه سونی ارائه کننده تلویزیون سه بعدی سونی

و ارائه تسهیلات فروش اقساطی تلویزیون

خرید تلویزیون سه بعدی 4K سونی ، می تواند یکی از خوشحال کننده و هیجان انگیزترین خبرهایی باشد که به خانواده و فرزندان خود می دهید. تماشای یک فیلم سه بعدی با اعضای خانواده، و شگفت زده شدن به همراه یکدیگر، تجربه ای شیرین و مهیج را در حافظه اعضای خانواده ثبت می کند.

خانه سونی، با داشتن سالها سابقه فروش، امکان خرید قسطی تلویزیون سه بعدی سونی را برای خانواده ها فراهم کرده است. به دلیل تقاضای مراجعین محترم، امکان خرید قسطی تلویزیون و سایر لوازم خانگی، برای ساکنین شهرستان ها نیز فراهم شده است.

با مراجعه به وب سایت خانه سونی، می توانید شرایط فروش اقساطی، قیمت تلویزیون سونی و سایر لوازم خانگی را مشاهده نموده و امکانات و ویژگی های آنها را بررسی کنید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.