vhs سونی یا dvd player کدام یک را انتخاب کنیم

اگر شما هم در هنگام خرید پخش کننده با این سوال مواجه شده اید که vhs سونی یا dvd player کدام یک را انتخاب کنیم؟ باید توجه داشته باشید این دو دستگاه قابلیت های متفاوتی با یکدیگر داشته که قبل از خرید آن بهتر است این مقاله را مورد بررسی قرار داده تا بتوانیم متناسب با نیاز خود نوعی از آن را خریداری کنید.

vhs سونی چیست؟

سیستم وی اچ اس که همان ویدیو خانگی است در چند سال گذشته برای پخش کاست های ضبط آنالوگ برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گرفت. در دهه ۱۹۷۰ یکی از اصلی ترین پخش کنندگان در صنعت تلویزیون ضبط ویدیویی بود که در آن زمان شرکت های بزرگ و کوچک زیادی اقدام به ایجاد و توسعه استانداردها برای ضبط تلویزیونی نمودند. در همان زمان بود که فرمت vhs و بتامکس بیشتر در معرض دید رسانه ‌ها و عموم مردم قرار گرفتند که در نهایت قالب ویدیویی vhs به پیروزی رسید. این امر موجب شد که وی اچ اس بسیار مورد توجه افراد قرار گرید به طور کلی افراد جهت استفاده خانگی این سیستم ها را انتخاب می کردند. حال اگر شما هم قصد خرید یک پخش کننده را داشته باشید برای شما سوال پیش خواهد آمد که vhs سونی یا dvd player کدام یک را انتخاب کنیم؟ که برای پاسخ به این سوال بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

vhs سونی

مزایا و معایب vhs سونی

اگرچه در ابتدا سیستم های وی اچ اس سونی بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته اند اما با ورود تکنولوژی های نو و پذیرش ویدیوهای دی وی دی در سال ۲۰۰۰ پایه های وی اچ اس در زمینه ویدیو خانگی شروع به فرو ریزی کرد و در آن زمان استفاده از این نوع پخش کننده ها تقریبا می توان گفت به فراموشی سپرده شد. با این وجود می توان گفت از جمله مهمترین معایب سیستم وی اچ اس به فراموشی سپردن آن می باشد و اگر بپرسید که در بین vhs سونی یا dvd player کدام یک را انتخاب کنیم؟ باید توجه داشته باشید که به طور کلی می توان گفت سیستم های وی اچ اس ای امروزه کاربرد چندانی ندارد.

DVD playerسونی

دی وی دی پلیر سونی

در هنگام بررسی سوال vhs سونی یا dvd player کدام یک را انتخاب کنیم؟ طبیعتا لازم است در خصوص سیستم های دی وی دی پلیر سونی نیز اطلاعاتی به دست آورید. این سیستم ها که به تلویزیون سونی  متصل می شوند به عنوان خروجی کاربرد داشته به طوری که اطلاعات را از دیسک فشرده دریافت کرده و به صورت فیلم یا موزیک در تلویزیون پخش می کند. امروزه مشاهده می ‌شود که مدل های بسیار پیشرفته ای از این دستگاه ها توسط برند سونی تولید و روانه بازار شده است. در خصوص تاریخچه دی وی دی پلیر های سونی باید بدانید نخستین پخش کننده دی وی دی در سال ۱۹۹۷ توسط شرکت سونی در کشور ژاپن تولید و روانه بازار شد.

DVD playerسونی

 

مزایا و معایب dvd player سونی

به طور کلی در خصوص دستگاه های دی وی دی پلیر باید بدانید که با پیشرفت تکنولوژی این دستگاه‌ها نیز پیشرفت کرده و در شرکت سونی انواع مختلف آن تولید شده است. به طوری که با گذشت زمان دستگاه‌ هایی را تولید و روانه بازار شد که نه ‌تنها پخش کننده دی وی دی بودند بلکه با استفاده از آن می توانست اطلاعات را ضبط و نگهداری کرد. سرعت دی وی دی پلیر ها نسبت به پخش کننده های vhs بسیار بیشتر بوده و این امر بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است.

DVD playerسونی

 

vhs سونی یا dvd player کدام یک را انتخاب کنیم

vhs سونی یا dvd player کدام یک را انتخاب کنیم؟ در هنگام بررسی این سوال همانطور که ابتدا در خصوص مزایا و معایب دو دستگاه وی اچ اس و دی وی دی پلیر بیان شد باید توجه داشته باشید که امروزه دیگر تکنولوژی دستگاه های vhs مورد استفاده قرار نمی گیرد و اگر کسی بپرسد که بهتر است اقدام به خرید دستگاه دی وی دی پلیر کند یا با همان دستگاه وی اچ اس کارش راه می افتد می‌ توان گفت که دیگر این دستگاه‌ های وی اچ اس به ظاهر از رده خارج شده‌ اند و هیچکس نمی تواند از آن استفاده نمایند. در اینجا باید توجه داشته باشید وجود دی وی دی ها در بازار این نیاز را به وجود آورده که شما هم اقدام به خرید دی وی دی پلیر کرده و نگذارید که از پیشرفت تکنولوژی عقب بمانید. و به طور کلی می‌ توان گفت با وجود پیشرفت تکنولوژی شما ناچار به تهیه دی وی دی پلیرها به جای سیستم ‌های وی اچ اس می باشید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.